Farbenie vlasov v tehotenstve

Všetky potrebné informácie o farbení vlasov počas tehotenstva

Nakoľko klinické testovanie zložiek farieb (ako aj väčšiny chemických zložiek v produktoch) a ich vplyv na plod počas tehotenstva sa nerobí, neexistuje preto dôveryhodná štúdia, ktorá by jednoznačne vyvrátila, ale ani potvrdila škodlivosť farbenia vlasov počas tehotenstva. Tak isto ani počas prvého trimestra, teda počas najdôležitejšej vývojovej fázy plodu. Časy, keď farbenie, trvalá, alebo melírovanie mali pre nás škodlivé vedľajšie účinky v akomkoľvek štádiu života, sú našťastie za nami a dnes si môžeme vybrať z podstatne širšej a viac či menej bezpečnejšej úpravy vlasov.

Zo skúseností vieme, že otázku farbenia vlasov počas tehotenstva rieši každá žena. Po subjektívnej stránke, počas 10 ročnej praxe a používaní profesionálnych farieb (L´oreal, Schwarzkopf, Tigi) sme sa nestretli s negatívnou reakciou, ktorá by sa vymykala štandardu.

Riešiť otázku či si farbiť vlasy počas tehotenstva a pritom žiť nezdravo je kontraproduktívne. Predsa na Vás a na Váš plod vplývajú ďalšie faktory, ktoré viac či menej ovplyvňujú vaše zdravie. (ovzdušie, chémia v domácnosti, strava, stres…)

Keď máte obavu z farbenia vlasov v tehotenstve, tak sa nefarbite. Stres a nervozita zo správnosti Vášho rozhodnutia, môže byť škodlivejšia ako samotné farbenie.

Ak sa nemienite vzdať farbenia vlasov počas tehotenstva, existujú bezpečné techniky farbenia, melírovania (americký melír) kde farba – melír neprichádza do kontaktu s pokožkou, alebo iba minimálne a to pri zmývaní. Pre väčšiu bezpečnosť odporúčame používať bez-amoniakové farby.

Keďže bez-amoniakové farby nemajú dokonalú kryciu schopnosť pri tvrdých a sklovitých šedivých vlasoch, spolu s hormonálnymi zmenami môže byť farbenie odrastov komplikovanejšie než zvyčajne.

Aj s Hennou sú spojené určité riziká pri farbení. Hlavným rizikom je výber nekvalitnej farby. Keďže sa z prírodnej formy nedá extrahovať čierny pigment, výrobcovia ho nahrádzajú chemickými farbivami. Pokiaľ si chcete dopriať skutočnú Hennu, budete sa musieť uspokojiť s odtieňmi červenej a medenej. Aj keď sú dnešné farby neporovnateľne bezpečnejšie a šetrnejšie k nám a k životnému prostrediu, neexistuje farba na vlasy, ktorá by nevyvolávala alergické reakcie u kohokoľvek, bez ohľadu na zdravotný stav človeka.